Rząd luzuje obostrzenia. Od piątku 12 lutego będzie można skorzystać z noclegu w hotelu oraz w schronisku górskim. Na razie na dwa tygodnie – do końca lutego, póki co tylko przy połowie obłożenia.
Górskie miejscowości spodziewają się w weekend najazdu turystów, a my sprawdzamy, w którym schronisku jeszcze znajdzie się miejsce na weekendowy nocleg, a w którym ogrzejcie się i zjecie ciepły posiłek. 

Stan na piątek rano, śpieszcie się z rezerwacjami, bo ekipy ze schronisk mówią zgodnie, że miejsc zostało mało, a chętnych jest wielu! 

Gorce:

Koliba na Łapsowej Polanie
W schronisku nie ma już żadnych miejsc noclegowych na weekend, ale ekipa zaprasza na ciepłe posiłki, które schroniskowa kuchnia będzie serwować do godziny 19:00. 

Bacówka PTTK na Maciejowej
Zostały ostatnie wolne miejsca na nocleg! Bacówka zaprasza również na ciepłe posiłki, sala wspólna nie będzie czynna, ale w godzinach  10-18 bufet będzie serwował dania na wynos. 

Schronisko na Turbaczu
Na sobotę brak miejsc noclegowych, na piątek jeszcze coś się znajdzie. Schronisko serwuje ciepłe posiłki na wynos. 

Schronisko na Starych Wierchach
Zarówno na piątek jak i na sobotę są jeszcze miejsca noclegowe, bufet działa, schronisko zaprasza. 

Beskid Żywiecki

Schronisko PTTK na Hali Krupowej 
Schronisko w weekend prowadzi szkolenie, brak jest nawet pojedynczych miejsc noclegowych. Bufet jest czynny i serwuje ciepłe dania na wynos. 

Markowe Szczawiny 
Zostały pojedyncze miejsca noclegowe, ale większe grupy na pewno się nie pomieszczą. Bufet serwuje ciepłe posiłki na wynos w godzinach od godziny 8:00 do 20:00.  

Schronisko na Hali Miziowej 
W tym wielkim schronisku na najbliższy weekend brak jest jakichkolwiek miejsc noclegowych. Schronisko serwuje ciepłe dania na wynos, a w okolicy ruszają wyciągi. 

Schronisko górskie na Hali Rysianka 
Na najbliższy weekend brak miejsc noclegowych. Działa okienko z szybkimi daniami w godzinach od 08:00 do 16:00 – 17:00 (w zależności od ilości turystów), menu jest okrojone do prostych dań. 

Hala Lipowska 
Na najbliższy weekend nie ma żadnych miejsc noclegowych. Bufet działa w godzinach od 10:00 do 17:00 i serwuje ciepłe posiłki.  

Bacówka na Krawcowym Wierchu 
Wszystko miejca noclegowe są zajęte do końca lutego. Bacówka zaprasza na ciepłe dania serwowane od godziny 08:00 do 20:00.  

Bacówka PTTK na Rycerzowej 
Zostały ostatnie  miejsca noclegowe, bufet działa i wydaje ciepłe posiłki w godzinach od 08 do 19:00.  

Schronisko na Hali Boraczej 
W schronisku zostały ostatnie miejsca noclegowe na sobotę, w budynku obok  schroniska do godziny 17:00 będą serwowane ciepłe dania. Kultowe jagodzianki też mają być!

Schronisko górskie PTTK na Wielkiej Raczy 
Miejsc noclegowych brak, bufet serwuje posiłki na wynos w godzinach 08:00 – 19:00. 

Schronisko PTTK na przełęczy Przegibek
W schronisku brak już wolnych miejsc, kuchnia serwuje dania na wynos od 10:00 do 17:00. 

Beskid Śląski

Schronisko Przysłop pod Baranią Górą 
Zostały ostatnie wolne miejsca w pokoju wieloosobowym. Bufet serwuje ciepłe dania na wynos w godzinach od 08:00 do 20:00 w weekendy oraz od 9 do 17 w pozostałe dni tygodnia. 

Schronisko Klimczok 
Schronisko nie zdecydowało się jeszcze na uruchomienie noclegów. Serwuje dania na wynos z możliwością odbioru w schronisku w godzinach od 10 do 16. 

Schronisko PTTK Szyndzielnia 
Do końca lutego schronisko nie przyjmuje na noclegi. Kuchnia jest czynna, posiłki wydawane są na wynos w godzinach od 08:30 do 17:30. 

Beskid Sądecki

Schronisko na Przehybie 
Nie ma żadnych wolnych miejsc noclegowych, bufet serwuje dania na wynos w godzinach od 9:00 do 17:00.  

Schronisko Górskie PTTK Jaworzyna Krynicka 
W schronisku nie ma już żadnych miejsc noclegowych na najbliższy weekend. Czynny będzie bufet serwujący dania na wynos, w godzinach od 08:00 20:00.  

Schronisko PTTK Na Hali Łabowskiej 
W schronisku zostały pojedyncze miejsca noclegowe, większe grupy nie mają na co liczyć. Kuchnia działa i serwuje posiłki na wynos w godzinach od 08:00 do 20:00. 

Bacówka nad Wierchomlą 
Brak miejsc noclegowych na najbliższy weekend i do końca lutego. Bufet serwuje ciepłe dania od godziny  10:00 do 17:00.